23.10.2019

Milé dámy,

je mi potěšením pro vás pravidelně připravovat tento seriál o anti-agingové péči o pleť. Boj proti předčasnému stárnutí pleti je výzvou, se kterou se potýkáme všechny bez výjimky, a stejně tak je i prioritou kosmetologického a dermatologického výzkumu. Kudy se ubírá věda, které ingredience obstály v náročných studiích a které mají potenciál stát se novým kolagenem a kyselinou hyaluronovou?

Mojí misí je vám přinést exkluzivní náhled pod pokličku výzkumu, který dnes vytváří kosmetické produkty budoucnosti a podělit se s vámi o rady odborníků.

Co se v mládí naučíš aneb proč začít co nejdříve

Vzpomínám si, když jsem si ve dvaceti letech kupovala v nejmenovaném obchodě pěstící sérum a výživný noční krém. Prodejní asistentka se na mě udiveně podívala a řekla: ,,Ale slečno, nejste na tyto produkty příliš mladá? Vždyť žádné vrásky nemáte. Co budete dělat ve čtyřiceti?“ Tenkrát jsem si neuvědomila, že jsem se stala objektem jednoho z velmi rozšířených kosmetických mýtů, a sice, že kosmetiku ,,proti vráskám“ mám používat teprve, až když si nějaké vrásky najdu, jinak by si na ně moje pleť mohla vybudovat jakousi imunitu. Ještě že jsem vždy byla tvrdohlavá.

Dnes je již jiná doba a osvěta naštěstí udělala své. Dermatologové totiž doporučují s anti-agingovou péčí začít již po vašich dvacetinách! Právě tehdy se na pleti mohou začít projevovat první příznaky poškození vlivem slunečního záření a u některých z nás i mimické vrásky. Přestože je věk jenom číslo, pamatujte, že preventivní přístup se v péči o pleť skutečně vyplatí. A mimochodem – anti-agingová péče by se neměla týkat pouze obličeje. Zvláštní péči je potřeba věnovat i dalším exponovaným partiím, krkem a dekoltem počínaje, hřbety rukou konče. Můj tip: kdykoliv vám ve dlaních zbyde obličejový produkt, vetřete ho do jedné ze jmenovaných zón, uděláte jim tím dobrou službu a navíc zužitkujete váš produkt beze ztrát.