Logo Českýkaviár.cz

O nás

Kosmetika CZECH CAVIAR, s.r.o. je biotechnologická společnost, která se specializuje na vývoj kosmetiky kombinující českou superingredienci – kaviárový extrakt - s inovativními technologiemi jeho zpracování a přenosu do pleti. K tomuto účelu je výhradně využívána registrovaná značka CZECH CAVIAR.

Kvalita, inovace a etický přístup k podnikání jsou naším DNA a promítají se do všech našich aktivit. I proto je Český kaviár:

cruelty-free pro získání kaviáru se využívá patentované metody, díky které se tento vysoce ohrožený druh ryb nezabíjí. Principy udržitelnosti se promítají i do obalů produktů.

transparentní a vždy otevřeně deklaruje, kolik kaviárového extraktu se v každém produktu nachází, což není vždy obvyklé. V případě značky CZECH CAVIAR každý produkt obsahuje technologicky přípustné maximum 250 mikrolitrů čistého kaviárového extraktu.

partnerem podporujícím transfer českých inovací – právě partnerství s Fakultou rybářství a ochrany vod ve Vodňanech náležící k Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích stálo u zrodu naší značky. CZECH CAVIAR je držitelem exkluzivní licence certifikované metody Sturgeon Friendly Caviar pocházející právě z této univerzity.

aktivní v mezinárodním výzkumu a vývoji v oblasti kosmetologie a dermatologie, ale také nových materiálů a výrobních postupů.

Historie značky

Samotná značka CZECH CAVIAR vznikla v roce 2018 uzavřením partnerství mezi společností Kosmetika CZECH CAVIAR, s.r.o. a Fakultou rybářství a ochrany vod ve Vodňanech náležící k Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Jednalo se o jeden ze vzácných případů úspěšné spolupráce mezi firmou a univerzitou.

Společnost Kosmetika CZECH CAVIAR, s.r.o. od Jihočeské univerzity zakoupila exkluzivní licenci na využití superingredience-kaviárový extrakt z jiker jeseterů, přičemž jikry se získávají unikátní metodou Sturgeon Friendly (vysvětlení - kaviár získávaný bez nutnosti usmrcení jeseterů).

Součástí licence je i exkluzivní právo na prodej speciálního denního a nočního krému vyvinutého na základě dlouholetého výzkumu Jihočeskou univerzitou.

V roce 2019 Český kaviár uvedl na trh první "Kaviárovou chytrou Nanomasku" na Světě. Na jejím vývoji se podíleli přední špičkoví odborníci v oblasti NANOTECHNOLOGIE v ČR.

Dále pak společnost Kosmetika CZECH CAVIAR, s.r.o. postupovala ve vývoji produktů-zejména pleťových masek využívajících NANO vlákno jako transportní systém pro účinné látky do pokožky, až se dostala k současnému trendu a sice „nejtenčímu přírodnímu vláknu“ vznikajícímu přírodní fermentací kokosového mléka tzv. BIO-CELULÓZA. Díky tomu jsme v roce 2022 uvedli na trh speciální produkt pro oblast obličeje a krku, využívající právě tuto technologii a pracujeme na dalších výrobcích z této řady.

Českýkaviár.cz