Co znamená označení ,,Sturgeon Friendly” uvedené na produktech značky Český kaviár?

Sturgeon friendly neboli přátelský k jeseterům je vlajkovým vyjádřením filozofie naší značky. Jako jediní na světě totiž kaviár z jeseterů získáváme šetrnou a patentovanou metodou, při které jeseteři zůstávají nejen naživu, ale netrpí ani jakýmkoli diskomfortem. Techniku vyvinul náš partner, Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské Univerzity v Českých Budejovicích. Jeseteři jsou ohrožený druh a my jsme pyšní na to, že blahodárné látky z jejich jiker umíme získavat eticky a udržitelně.

Obsahuje vaše kosmetika jikry?

Nikoli. V naší kosmetice naleznete koncentrovaný kaviárový extrakt, který z jiker získáváme speciálním technologickým postupem. Z jiker tak získáme všechny látky, které mají účinek na lidskou pleť. Zvláštní důraz klademe na stabilitu a čistotu extraktu a jeho obsah otevřeně deklarujeme na každém našem produktu.

Je kaviár vhodný i pro citlivou pleť?

Kaviárový extrakt obsahuje více než dvacet různých živin. Všechny se přitom běžně vyskytují v lidském tělě, což tvoří perfektní předpoklad pro výbornou toleranci našich produktů všemi typy pleti. Naše krémy obsahují lehkou parfemaci, pokud chcete otestovat jejich snášenlivost, aplikujte malé množství na oblast předloktí a sledujte případnou reakci..

Jaké účinky má kaviárový extrakt na pleť?

Kaviárový extrakt svým složením dodává pleti látky zajišťující buněčnou výživu a pomáhá udržovat zdravou kožní bariéru. Jeho účinky jsou tak trojí - hydratační, regenerační a omlazující. Kaviárový extrakt je mimo jiné bohatým zdrojem na nenasycené mastně kyseliny, vitaminy A a D, řadu minerálů a stopových prvků. Samotný efekt extraktu je umocněn i dalšími ingrediencemi, jakými jsou skvalan, bambucké máslo nebo pantenol.

Čím je kaviárová maska chytrá?

Díky využití nanotechnologie a své suché podobě je maska formulována s řadou velmi potentních účinných látek a s minimem aditiv. Běžně textilní masky přitom tvoří převážně voda. Nanotechnologie navíc zajišťuje i velmi efektivní transport látek do plati a umožňuje tak zákaznicím získat z produktu maximum účinku. Čistá, snadná a rychlá aplikace bez stékání obsahu a zamazání se je pak příjemným bonusem.