Český kaviár | Sturgeon Friendly Caviar

Český kaviár | Sturgeon Friendly Caviar

0

Černý kaviár

 • Dostupnost: vyprodáno

  Stavy skladů

  Eshopskladem 0 ks
  na dotaz
   
 • Záruka:24 měs.
   
 • Cena:990,00 Kč
   
 •  ks 
   
   
   

  Vědcům na Fakultě rybářství a ochrany vod se ale podařilo vymyslet nový způsob získávání kaviáru, aniž by se ryba musela usmrtit. K jeho výrobě na fakultě používáme především jikry jesetera sibiřského (Acipenser baerii) nebo jesetera malého (Acipenser ruthenus), v budoucnu se ale přidají i další druhy. Jikry z jikernačky získáváme velmi šetrnou metodou jako při umělém výtěru a následně je pomocí speciální technologie, založené na fyzikálním procesu a využití kuchyňské soli, přeměníme na prvotřídní kulinářský produkt. Vzhledem k tomu, že jikernačky nejsou během tohoto procesu usmrceny, použili jsme jako hlavní motiv ochranné známky našeho kaviáru spojení: kaviár přátelský k jeseterům – Sturgeon Friendly Caviar.

  Garantováno dlouholetým vývojem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

   
  Černý kaviár 
  Černý kaviár 
  Černý kaviár 
  Černý kaviár 
   
  Máte nějaký dotaz na tento produkt? Neváhejte a zeptejte se nás.
  *
   
   
  *

  (zadejte prosím výsledek z důvodu ochrany proti zneužití)
   

  Ostatní produkty v této kategorii

  ČESKÝ KAVIÁR?

  Pro výrobu Sturgeon Friendly Caviar kosmetiky se využívá výhradně extraktu z jiker chovaných přímo na fakultní farmě ve Vodňanech, která patří pod Jihočeskou Univerzitu. Způsob získávání jiker je však přelomový a inovativní hlavně v tom smyslu, že ponechává při jejich získání ryby (jikernačky) naživu.

  CO JE TO KAVIÁR?

  Kaviár, přesněji řečeno černý kaviár, jsou mírně nasolené jikry jeseterovitých ryb, které se získávají z pohlavně dospělých samic – jikernaček – v období krátce před výtěrem velmi nevybíravou metodou. Ryba je zabita, její vaječníky vyňaty a z nich se separují jednotlivé jikry, které se dále promývají, solí a balí. Doposud se kaviár získával tímto způsobem, který byl pro rybu fatální. Protože jsou jeseteři dlouhověké ryby, dosahují pohlavní dospělosti v závislosti na druhu ve věku 5–25 let. Tak dlouhou dobu je nutné čekat, než získáte jikry pro výrobu kaviáru, což vysvětluje i relativně vysokou cenu kaviáru na trhu.

  JAK SE VYRÁBÍ ČESKÝ KAVIÁR?

  Díky dlouholetému výzkumu, se vědcům na Fakultě rybářství a ochrany vod z Jihočeské univerzity podařilo vymyslet nový způsob získávání kaviáru, aniž by se ryba musela usmrtit. K jeho výrobě na fakultě se používají především jikry jesetera sibiřského (Acipenser baerii) nebo jesetera malého (Acipenser ruthenus), v budoucnu se ale přidají i další druhy. Jikry z jikernačky sezískávají velmi šetrnou metodou jako při umělém výtěru a následně je pomocí speciální technologie, založené na fyzikálním procesu a využití kuchyňské soli, přemění na prvotřídní kulinářský produkt. Vzhledem k tomu, že jikernačky nejsou během tohoto procesu usmrceny, použiváme jako hlavní motiv ochranné známky našeho kaviáru spojení: kaviár přátelský k jeseterům – Sturegon Friendly Caviar.

  Za rok se na fakultě vyrobí přibližně 20-30 kilogramů Sturgeon Friendly kaviáru. Celý proces je přísně tajný. To jakým způsobem výroba probíhá, ví jen hrstka zasvěcených odborníků.

  ÚČINNOST KAVIÁRU

  V čem tkví tajemství kaviárové kosmetiky:
  Kaviár pokožku revitalizuje, regeneruje a zpomaluje proces stárnutí. Kromě těchto vlastností také hluboce hydratuje a dodává pokožce energii a svěžest. Krémy obsahují 0.5% kaviárového extraktu, v nemž nalezneme vitaminy A a D, které pomáhají s likvidací vrásek, dále také minerály pro zpvevňující účinek a v neposlední řadě také nenasycené omega-3 mastné kyseliny.

  Používáním přípravků s výtažkem kaviáru výrazně zpomalíte proces stárnutí a chráníte pleť před degenerativními účinky.

  Kaviárový extrakt obsahuje všechny komponenty důležité pro nově vzniklý život. Právě tyto látky se z čerstvého kaviáru šetrně separují a ve vysoké koncentraci až 0,5% (oproti konkurenčním a cenově nesrovnatelným produktům) přidávají do unikátních new age krémů SFC. Právě tyto látky dokáží regenerovat vaší položku a dodají jí pevnost a elasticitu. 

  Garantováno dlouholetým vývojem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

   
   
  ČeskyEnglish
  0
  Měna
   

  Kontaktní údaje

  Divišova 136/12, 40502 Děčín 4
  IČ: 07043716
  DIČ: CZ07043716


  +420 775 134 147

  © Český kaviár | Sturgeon Friendly Caviar
  ';